Kus drôtu je viac ako mobil

Autor: Ivo Masný | 3.4.2011 o 11:39 | Karma článku: 6,92 | Prečítané:  1139x

V piatok som sa vracal domov z práce s tým, že si v kľude pozriem našich s Fínskom. Vybral som schránku plnú inzerátov a zavolal si výťah. Vyrazil na ôsme poschodie. No bohužiaľ som dvere výťahu neotvoril. Zasekli sa. Tak som zmáčkol gombík na prízemie v domnení, že na prízemí dvere otvorím a prejdem do iného výťahu. Bohužiaľ.

Nikdy som sa vo výťahu nezasekol. Scény z filmov sú oproti tomu, čo sa so mnou dialo, úplne nič. V jednej ruke notebook, v druhej nákup. Našťastie som mal mobil a našťastie som bol vo výťahu, ktorý nebol zničený. Našiel som číslo na poruchy a zavolal. Pani na druhej strane chcela moje meno, číslo a až potom mi povedala, že posiela chlapov. Zložila.

A začali neskutočne dlhé minúty a sekundy. Normálne som sa bál. Hlavou mi začali prechádzať všetky možne životné situácie, ktoré som zažil. Keď som v myšlienkach prežil celý svoj život, prešli sotva 3 minúty. Vedel som, že musím len čakať a že nič nezmením. Tá bezmocnosť bola šialená. My chlapi sme predsa záchrancovia sveta a zrazu nemôžem nič urobiť?

Po strašných 20 minútach prišli dvaja chlapi v montérkach. Strčili medzi dvere a zárubňu výťahu dlhý drôt a za sekundu otvorili dvere. Miesto toho, aby som sa tešil svojmu vyslobodeniu, bol som na seba naštvaný. To som tak neschopný niečo vo výťahu vymyslieť a otvoriť si dvere sám? Veď to bolo také jednoduché!! Kus drôtu!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

DOMOV

Niektoré kauzy by sa už nemali zopakovať. Pravidlá sa menia

Prinášame prehľad najzásadnejších zmien.


Už ste čítali?