V Česku 80 €, v Belgicku 200 € a u nás?

Autor: Ivo Masný | 3.2.2011 o 8:55 | (upravené 3.2.2011 o 9:01) Karma článku: 13,08 | Prečítané:  2280x

Dnes by som rád zverejnil ďalší list, ktorý mi poslal Julo z Liptovského Ondreja. Jedná sa zase o konflikt s mýtnou políciou. Výšku pokuty, na ktorú bude niekoľko mesiacov šetriť porovnal s pokutami v Česku a Belgicku. Je to ďalší smutný príbeh, kde na mýto dopláca rodina.

Dobrý deň,

Prosím Vás o pomoc po uložení pokuty uloženou Mýtnou políciou SR. Dňa 23.7.2010 ma zastavila hliadka Mýtnej polície a dala mi pokutu 1.655,-Eur za to, že som prešiel úsek asi 10km so zamknutou palubnou jednotkou /došiel mi kredit/ čo som si nevšimol, pretože bol slnečný deň a svietilo mi slnko do očí - vtedy sú údaje na slovenskej palubnej jednotke neviditeľné. Palubná jednotka ma nijakýn zvukovým signálom neupozornila na nízky alebo už nulový kredit, ako je to samozrejmé napríklad pri palubných jednotkách v Česku alebo Rakúsku, kde sa zvukový signál nedá prehliadnuť!

Výška pokuty 1.655,- za prejdenie tak malého /10km/ úseku je podľa mňa neúmerná, pretože diaľničnej spoločnosti vznikla „škoda" asi 10 x 0,146.-Eur čo je 1,46.-Eur a na sumu 1.655.-Eur pri príjme vodiča kamióna a životných nákladoch budem sporiť pol roka!

Ďalší fakt je že jazda bez kreditu bola neúmyselná a zavinená slabou optickou signalizáciou slovenských palubných jednotiek!

Na záver ešte jedno porovnanie, minulý rok sa kolegovi - nováčikovi v zahraničí stalo niečo podobné, zabudol si v Česku dobiť kredit - platil pokutu len 2.000.-českých korún plus  nezeplatené kilometre a v Belgicku pred vstupom na diaľnicu nevedel nájsť predaj dial. známok, tu mu uložili pokutu 200.- Eur.

Však to nie je možné aby vyťahovali od ľudí takéto vysoké sumy.Veď mne ako šoférovi sa neoplatí chodiť do práce ale ostať radšej na podpore a nechať sa živiť štátom!

Nerozumiem prečo na Slovensku máme takéto likvidačné pokuty, však nemáme príjmy ako cudzinci alebo poslanci! A hlavne prečo slovenské mýtne jednotky pomáhajú policajtom ožobračovať nás poctivo pracujúcich ľudí !

Ďakujem a ostávam s pozdravom

JP

Liptovský Ondrej

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zbrane zo Slovenska znovu zabíjali v zahraničí

Hoci sa medzinárodná operácia začala už v marci, slovenského predajcu zbraní doteraz nikto nekontaktoval.

DOMOV

Rok 1994: Keď sa valec Mečiar naplno rozbehol krajinou

Vladimíra Mečiara z postup premiéra dvakrát odvolali a vždy sa vrátil.

DOMOV

Dobré ráno: Prečo islamisti strieľajú zbraňami zo Slovenska

Zbrane zo Slovenska zásobujú mafiánov.


Už ste čítali?