V Česku 80 €, v Belgicku 200 € a u nás?

Autor: Ivo Masný | 3.2.2011 o 8:55 | (upravené 3.2.2011 o 9:01) Karma článku: 13,08 | Prečítané:  2273x

Dnes by som rád zverejnil ďalší list, ktorý mi poslal Julo z Liptovského Ondreja. Jedná sa zase o konflikt s mýtnou políciou. Výšku pokuty, na ktorú bude niekoľko mesiacov šetriť porovnal s pokutami v Česku a Belgicku. Je to ďalší smutný príbeh, kde na mýto dopláca rodina.

Dobrý deň,

Prosím Vás o pomoc po uložení pokuty uloženou Mýtnou políciou SR. Dňa 23.7.2010 ma zastavila hliadka Mýtnej polície a dala mi pokutu 1.655,-Eur za to, že som prešiel úsek asi 10km so zamknutou palubnou jednotkou /došiel mi kredit/ čo som si nevšimol, pretože bol slnečný deň a svietilo mi slnko do očí - vtedy sú údaje na slovenskej palubnej jednotke neviditeľné. Palubná jednotka ma nijakýn zvukovým signálom neupozornila na nízky alebo už nulový kredit, ako je to samozrejmé napríklad pri palubných jednotkách v Česku alebo Rakúsku, kde sa zvukový signál nedá prehliadnuť!

Výška pokuty 1.655,- za prejdenie tak malého /10km/ úseku je podľa mňa neúmerná, pretože diaľničnej spoločnosti vznikla „škoda" asi 10 x 0,146.-Eur čo je 1,46.-Eur a na sumu 1.655.-Eur pri príjme vodiča kamióna a životných nákladoch budem sporiť pol roka!

Ďalší fakt je že jazda bez kreditu bola neúmyselná a zavinená slabou optickou signalizáciou slovenských palubných jednotiek!

Na záver ešte jedno porovnanie, minulý rok sa kolegovi - nováčikovi v zahraničí stalo niečo podobné, zabudol si v Česku dobiť kredit - platil pokutu len 2.000.-českých korún plus  nezeplatené kilometre a v Belgicku pred vstupom na diaľnicu nevedel nájsť predaj dial. známok, tu mu uložili pokutu 200.- Eur.

Však to nie je možné aby vyťahovali od ľudí takéto vysoké sumy.Veď mne ako šoférovi sa neoplatí chodiť do práce ale ostať radšej na podpore a nechať sa živiť štátom!

Nerozumiem prečo na Slovensku máme takéto likvidačné pokuty, však nemáme príjmy ako cudzinci alebo poslanci! A hlavne prečo slovenské mýtne jednotky pomáhajú policajtom ožobračovať nás poctivo pracujúcich ľudí !

Ďakujem a ostávam s pozdravom

JP

Liptovský Ondrej

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zažil najväčšiu porážku. Nevie robiť dohody

Reforma zdravotníckeho systému obamacare Trumpovi nevyšla. Ďalšia na rade môže byť jeho reforma daní.

SVET

Rusi predali Aljašku priľahko, ľutujú už 150 rokov

V USA sa najskôr vtipkovalo, že utratili hriešne peniaze za chladničku.


Už ste čítali?