Kus drôtu je viac ako mobil

Autor: Ivo Masný | 3.4.2011 o 11:39 | Karma článku: 6,92 | Prečítané:  1162x

V piatok som sa vracal domov z práce s tým, že si v kľude pozriem našich s Fínskom. Vybral som schránku plnú inzerátov a zavolal si výťah. Vyrazil na ôsme poschodie. No bohužiaľ som dvere výťahu neotvoril. Zasekli sa. Tak som zmáčkol gombík na prízemie v domnení, že na prízemí dvere otvorím a prejdem do iného výťahu. Bohužiaľ.

Nikdy som sa vo výťahu nezasekol. Scény z filmov sú oproti tomu, čo sa so mnou dialo, úplne nič. V jednej ruke notebook, v druhej nákup. Našťastie som mal mobil a našťastie som bol vo výťahu, ktorý nebol zničený. Našiel som číslo na poruchy a zavolal. Pani na druhej strane chcela moje meno, číslo a až potom mi povedala, že posiela chlapov. Zložila.

A začali neskutočne dlhé minúty a sekundy. Normálne som sa bál. Hlavou mi začali prechádzať všetky možne životné situácie, ktoré som zažil. Keď som v myšlienkach prežil celý svoj život, prešli sotva 3 minúty. Vedel som, že musím len čakať a že nič nezmením. Tá bezmocnosť bola šialená. My chlapi sme predsa záchrancovia sveta a zrazu nemôžem nič urobiť?

Po strašných 20 minútach prišli dvaja chlapi v montérkach. Strčili medzi dvere a zárubňu výťahu dlhý drôt a za sekundu otvorili dvere. Miesto toho, aby som sa tešil svojmu vyslobodeniu, bol som na seba naštvaný. To som tak neschopný niečo vo výťahu vymyslieť a otvoriť si dvere sám? Veď to bolo také jednoduché!! Kus drôtu!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?